2022 рік у заходах Підляського наукового інституту

2022 рік у заходах Підляського наукового інституту

Минулий 2022 рік був багатий на події, проводжені Підляським науковим інститутом. Товариство не лише продовжувало свої щорічні проєкти, але й ініціювало багато нових дій і заходів.

Перш за все Підляський науковий інститут у 2022 році завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП реалізував завдання:

– «Поточна діяльність Товариства «ПНІ»»,

– «Підляська українська наукова конференція»,

– «Підляський архів і бібліотека»,

– «Іменні традиції підляського села XVIII-XX століть»,

– «Інтернет-сайт ПНІ».

VI Підляська українська наукова конференція «Міграції, депортації, переселення в історії Підляшшя» проходила в Більську і Білій на Підляшші та була організована до 75-х роковин акції «Вісла». Це був головний науковий захід не лише товариства, але й цілого українського середовища Підляшшя.

Упродовж 2022 року значущо збагатився Підляський архів і бібліотека. В архіві з’явилося багато нових матеріалів і документів.

Також бібліотека Підляського наукового інституту збагатилася численними науковими виданнями. Були вони безплатно передані різними дослідницькими установами з Польщі.

Упродовж 2022 року проходила реалізація проєкту «Іменні традиції підляського села XVIII-XX століть». Його результати кожен другий тиждень були публіковані на сайті Підляського наукового інституту в розділі «З досліджень інституту».

Багата активність ПНІ мала й вплив на те, що доволі багато нової інформації з’являлося на нашому Інтернет-сайті.

Окрім того в 2022 р. товариство продовжувало реалізацію публічного завдання «Промоція української мови та культури Підляшшя», що фінансується Національним інститутом свободи – Центром розвитку громадянського суспільства із коштів Фонду громадських ініціатив NOWEFIO на 2021-2030 роки.

У рамках проєкту відбувається:

1) Підляський літературний конкурс «Пішемо по свойому», мета якого – заохотити людей, які знають і користуються українськими говірками Підляшшя займатися літературною творчістю своєю мовою.

У 2022 році в рамках Підляського літературного конкурсу відбулися три майстер-класи «Як пісаті по-свойому?».  

2) Підляська науково-літературна нагорода, мета якої – промоція української мови та культури Підляшшя шляхом вшанування та нагородження людей, які відіграють важливу роль у функціонуванні, дослідженні та розвитку української культури та мови Підляшшя.

У 2022 році вперше присуджено Підляську науково-літературну нагороду за 2022 рік.

Її лавреатами стали:

Категорія «Літературна творчість» – бл. пам. Іван Киризюк

Категорія «Наукова діяльність» – д-р Микола Рощенко

Категорія «Науково-популярна діяльність» – Юрій Плева

Категорія «Публіцистична творчість» – Євген Рижик.

3) Антологія творчості підляських авторів, які пишуть українською мовою – заплановане видання у вигляді антології стане першою спробою представити творчість окремих підляських авторів, які пишуть українською мовою. Книжка вийде друком у 2023 році.

Це головні, але звичайно, не всі події Підляського наукового інституту. Про нашу активність постійно читайте на сайті та сторінці ФБ:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057457388765

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*