26 років у Телебаченні Білосток можна дивитися передачі українською мовою

26 років у Телебаченні Білосток можна дивитися передачі українською мовою

26 років тому, 9 березня 1997 року, в новому осередку телебачення Білосток розпочала трансляцію програма «Самі про себе», присвячена суспільно-культурному життю національних меншин, які проживали в тодішньому Білостоцькому воєводстві. 30-хвилинна програма складалася з частин білоруською, литовською, українською та російською мовами, а також телевізійних матеріалів польською мовою про ромську, татарську і німецьку меншини та польську громаду, що проживає на Сході. Українська частина виходила під назвою «Самі про себе».

Раніше телетрансляції українською мовою для жителів Північного Підляшшя велися з 1995 року з Варшави в рамках «Телевізійного кресового кур’єра». У 1997 році програму почали транслювати у новому телевізійному осередку у Білостоці в рамках циклу для національних меншин «Самі про себе».

До вересня 2002 року окремі частини транслювалися одним блоком у неділю з 8:00 до 8:40, але в результаті змін, що відбувалися в TVP3, змінився час трансляції окремих частин.

Зараз українська частина виходить окремою програмою як «Український перегляд» — з березня 2023 року можна її дивитися в неділю о 17.30, а повторення — у середу о 8.40 та 19.40.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*