65 років тому виник гурток УСКТ в Кліщелях

65 років тому виник гурток УСКТ в Кліщелях

2 червня 1957 року, тобто 65 років тому, виник  гурток Українського суспільно-культурного товариства у Кліщелях. Мав він велике значення у розвитку українського національного життя на Північному Підляшші у післявоєнному періоді. Діяли при ньому бібліотека, хор і театральна група, зорганізовано навчання української мови у місцевій школі.

Найбільше розславила його діяльність театральна група, яка ставила вистави українською мовою. У 1966 році кліщелівські актори поставили п’єсу «Безталанна» Івана Карпенка-Карого, з якою зайняли І місце на Загальнопольському огляді аматорських театральних гуртків УСКТ у Перемишлі.

Гурток Українського суспільно-культурного товариства майже 10 років розвивав у Кліщелях культурну діяльність. Припинив існування після тиску з боку влади та білоруських активістів, які намагалися переконати, що в містечку немає українців.

Гурток УСКТ в Кліщелях відроджено в 1984 році. Три роки пізніше, в 1987 році виник гурток у Кузаві / Черемсі. У другій половині 1980-х на Підляшші існувало 5 гуртків Українського суспільно-культурного товариства, а коли виникло Об’єднання українців у Польщі, у 1990 році покликано Підляський відділ ОУвП, який точно 30 років тому – 1992 р. – перетворився на Союз українців Підляшшя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*