Бібліотека Підляського наукового інституту збагатилася новими книжками Юрія Плеви

Бібліотека Підляського наукового інституту збагатилася новими книжками Юрія Плеви

Бібліотека Підляського наукового інституту збагатилася найновішими виданнями – книжками дослідника підляського минулого Юрія Плеви.

Перша з них це монографія „Czyże, Łuszcze – wsie królewskie”, присвячена черговим двом селам у ґміні Чижі: Лущам і Чижам. Це четверта та водночас найобширніша монографія автора та п’ята про села в ґміні. Багатство архівних фотографій доповнює історія підляських місцевостей, описана на основі документів та спогадів найстаріших жителів. Монографія вийшла за кошти ґміни Чижі та при підтримці спонсорів.

Друга книжка “Nasze seło, prawda i wydumane” це збірка оповідань писаних рідною мовою автора – українською говіркою села Курашева в ґміні Чижі. Книжка з’явилася за підтримки Союзу українців Підляшшя та спирається на розповіді жителів ґміни Чижі.

Промоція обох видань відбулася 6 травня 2023 року в сільській світлиці в Чижах.

Автор обох видань, Юрій Плева, це любитель, дослідник і популяризатор підляської історії та культури, лауреат Підляської науково-літературної нагороди за 2022 рік у категорії «Популярно-наукова діяльність», яку присуджує Підляський науковий інститут у партнерстві з Союзом українців Підляшшя.

Дякуємо за дари нашій бібліотеці.

Бібліотека Підляського наукового інституту нараховує вже понад тисяча видань. Її існування фінансується завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*