Доповідь підляського дослідника про трансформації української ідентичності

Доповідь підляського дослідника про трансформації української ідентичності

У неділю 7 листопада 2021 р. відбулася співорганізована Підляським науковим інститутом і Українським Товариством лекція д-ра Андрія Єкатеринчука «Трансформації української ідентичності: українська національна меншина в Польщі та мігранти з України – спільне та відмінне». Д-р Андрій Єкатеринчук родом з Північного Підляшшя, є науковим працівником Інституту соціології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Люблині, зв’язаний також з Підляським науковим інститутом. Лекція підляського дослідника відбулася в Люблині в рамках циклу «Люблинські читання», завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації.

Д-р Андрій Єкатеринчук під час лекції вказав на відмінні детермінанти, які формували ідентичність, з одного боку – української національної меншини в Польщі, з іншого – громадян України, які мігрували до Польщі. Провів детальний аналіз результатів соціологічних досліджень, які дають можливість діагнозувати різні елементи, що складаються на ідентичність. У лекції привів також матеріали, що стосуються ідентичності українців Підляшшя. На завершення лекції дослідник з УМКС дав практичні рекомендації, які можуть бути використані організаціями української національної меншини при формуванні своїх стратегій діяльності.

Після лекції відбулася довга дискусія, у якій взяли участь численні слухачі. Під час зустрічі проведено також презентацію видної минулого року Видавництвом Університету Марії Кюрі-Склодовської в Люблині нової книжки д-ра Андрія Єкатеринчука «Tożsamości zbiorowe Ukraińców w okresie niepodległości» («Колективні ідентичності українців у період незалежності»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*