Директор ПНІ д-р Григорій Купріянович втретє обраний співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин

Директор ПНІ д-р Григорій Купріянович втретє обраний співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин
oplus_32

Директора Підляського наукового інституту д-ра Григорій Купріяновича втретє обрано співголовою Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин. Обрання було здійснено членами Спільного комісії, що представляють меншинина засіданні меншинної сторони СКУіНіЕМ 30 червня 2024 р. Рішення про обрання співголови було прийнято одноголосно.

Спільна комісія уряду та національних і етнічних меншин є опінієдавчо-дорадчим органом Прем’єр-міністра Республіки Польща. Серед завдань Спільної комісії є, зокрема: висловлення позиції щодо реалізації прав і потреб меншин, у цьому оцінка реалізації цих права та формулювання пропозицій щодо дій, спрямованих на забезпечення реалізації прав і потреб меншин; опінювання проектів правових актів з питань меншин; опінювання розміру та принципів розподілу коштів, виділених у державному бюджеті на підтримку діяльності, спрямованої на захист, збереження та розвиток культурної ідентичності меншин та збереження і розвиток регіональної мови; вжиття заходів щодо протидії дискримінації осіб, які належать до меншин.

Спільна комісія уряду та національних і етнічних меншин складається з представників органів державного управління та 1 або 2 представників окремих меншин і громадськості, яка користується регіональною мовою. Роботою Спільної комісії керують два співголови: співголовою з боку уряду зазвичай є один із заступників міністра внутрішніх справ та адміністрації, тоді як співголова з боку меншин обирають спосеред себе члени Комісії, які представляють меншини. Члени Спільної комісії, які представляють меншини, перед роками вирішили, що вибори співголів будуть проводитися кожні три роки.

Д-р Г. Купріянович є у Спільній комісії представником української меншини, є її членом від моменту заснування, тобто з 2005 р. Вперше був обраний співголовою СКУіНіЕМ у 2018 р., а вдруге у 2021 році, а 30 червня 2024 р. утретє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*