Директор ПНІ на виїзному засіданні соймової комісії нацменшин на Підляшші

Директор ПНІ на виїзному засіданні соймової комісії нацменшин на Підляшші

10-11 червня 2024 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь у виїзному засіданні Комісії національних та етнічних меншин Сойму Республіки Польща. Це було перше виїзне засідання комісії протягом поточної каденції Сjйму.

Перебування на Підляшші розпочалося із засідання соймової Комісії національних та етнічних меншин у Білостоку, яке відбулося в Маршалківському управлінні Підляського воєвідства. Під час засідання було представлено інформації Міністра внутрішніх справ та адміністрації щодо ситуації та проблем національних та етнічних меншин у Підляському воєвsдстві та Міністра національної освіти щодо стану освіти національних та етнічних меншин у Підляському воєвідстві. У дискусії під час засідання взяли участь представники української громади Підляшшя: заступник голови Союзу українців Підляшшя д-р Андрій Артемюк та директор ПІН Г. Купріянович.

Потім соймовf комісія провела візитацію місць, важливих для національних та етнічних меншин у регіоні, комісію супроводжав як співголова Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин д-р Г. Купріянович. Комісія розпочав візитації від Початкової школи № 4 імені Адама Міцкевича в Більську на Підляшші, де українську мову викладають як мову національної меншини. Під час цього візиту Український ансамбль пісні і танцю «Ранок» виступив з мистецькою програмою, відбулася також розмова з лідерами української громадськості регіону та вчителями української мови про проблеми у викладанні мов національних меншин.

Наступними місцями, які відвідала комісія, були: ІІ Загальноосвітній ліцей з білоруською мовою навчання ім. Броніслава Тарашкевича в Більську, мечеть, мізар і Центр мусульманської освіти і культури польських татар у Крушинянах, православний монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці, Музей ікони та Музей друкарства і папероробства ім. Фіола і Федорова в Супраслі, Непублічна початкова школа ім. св. Кирила і Мефодія в Білостоку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*