Директор ПНІ взяв участь у відзначеннях ювілею 90-ліття доктора Олександра Колянчука

Директор ПНІ взяв участь у відзначеннях ювілею 90-ліття доктора Олександра Колянчука

1 квітня 2022 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь у відзначеннях ювілею 90-ліття доктора Олександра Колянчука, які відбулися в Перемишлі, де від кількохдесяти років проживає Ювіляр.

Д-р Олександр Колянчук – холмщак, він народився 2 квітня 1932 р. в селі Вілька Тернівська на Холмщині. Під час акції «Вісла» був депортований з сім’єю на північні землі Польщі. Все життя був активний в українській громадській діяльності та заангажований в життя Православної Церкви. Автор численних наукових і популярно-наукових публікацій про історію визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр., польсько-української військової співпраці, української еміграції в Польщі міжвоєнного періоду, історії українського війська, а також історії Холмщини і Південного Підляшшя.

У відзначеннях ювілею доктора Олександра Колянчука взяли участь представники українського середовища в Польщі, зокрема місцева перемиська громада, незважаючи на війну представники наукового середовища з України та, звичайно, сім’я Ювіляра. Від імені українського середовища Підляшшя, а зокрема Підляського наукового інституту, д-ра О. Колянчука привітав директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович, який вручив йому привітальні листи та подарунки серед яких були також і підляські акценти.

Варто відзначити, що Ювіляра привітало з ювілеєм чотирьох православних ієрархів з Польщі: предстоятель Православної Церкви в Польщі митрополоит Варшавський і всієї Польщі Сава, який сам також родом із Холмщини, архиєпископ Люблинський і Холмський Авель, Православний Ординарій Війська Польського архиєпископ Вроцлавський і Щецінський Юрій та архиєпископ Перемиський і Горлицький Паїсій, який нагородив Ювіляра медаллю св. Максима Горлицького. Привітальні листи від православних ієрархів зачитав о. прот. Юрій Мокрауз, парох православної парафії в Перемишля, якої вірним є д-р О. Колянчук, він привітав також Ювіляра від імені перемиської парафії.

rbt
rbt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*