Директор ПНІ взяв участь у зустрічі Люблинського воєводи з представниками меншин

Директор ПНІ взяв участь у зустрічі Люблинського воєводи з представниками меншин

13 червня 2024 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь у зустрічі Люблинського воєводи Кшиштофа Коморського з представниками національних та етнічних меншин. Д-р Г. Купріянович представляв на зустрічі як Підляський науковий інститут, так і Українське Товариство, що діє в Люблині та на Холмщині, головою якого він є. Передав він також воєводі видання української громади Підляшшя, зокрема видану ПНІ антологію «Країна свойого слова».

До складу Люблинського воєвідства входить також Південне Підляшшя, де в минулому численним було українське населення. Помітною є українська культурна спадщина цієї частини Підляшшя. І сьогодні українська мова і культура присутні там, хоча й дуже обмежено.

У зустрічі з люблинським воєводою також взяли участь представники двох інших меншин, які проводять організовану діяльність у Люблинському воєвідстві: Богдан Щерба, голова Товариства «Ром» у Люблині, Дорота Щепанська, заступниця голови Товариства «Ром» у Люблині, Павел Матрашек, голова Люблинського відділення Громадсько-культурного товариства євреїв у Польщі та Аґнешка Літман, голова правління Фонду Єврейський Люблин.

Інформація на сайті Люблинського воєвідського управління:

https://www.gov.pl/web/uw-lubelski/spotkanie-z-przedstawicielami-mniejszosci-narodowych

Фотографії з сайту Люблинського воєвідського управління.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*