Директор ПНІ взяв участь в урочистостях у Львові з нагоди 155-річчя народження Михайла Грушевського

Директор ПНІ взяв участь в урочистостях у Львові з нагоди 155-річчя народження Михайла Грушевського

Директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь в урочистостях з нагоди 155-річчя народження Михайла Грушевського, що відбулися у Львові 29 вересня 2021 р. Саме у Львові М. Грушевський прожив двадцять років свого життя, будучи тут зокрема професором Львівського університету та головою Наукового Товариства імені Т. Шевченка. Урочистості організували Державний музей Михайла Грушевського у Львові та департамент з питань культури, національностей і релігій Львовіської обласної державної адміністрації.

Львівські урочистості почалися покладанням квітів до пам’ятника Михайлові Грушевському. Прибули тут представники львівських властей, академічного середовища, львівські холмщаки та всі, хто хотів вшанувати М. Грушевського. Директор ПНІ поклав квіти до пам’ятника народженого у Холмі видатного вченого і політика спільно з головою Львівського суспільно-культурного Товариства «Холмщина» Іриною Гринь.

Ювілейні відзначення продовжилися у львівському музеї М. Грушевського, що знаходиться в будинку, у якому жив учений. Вітальні слова перепліталися з художньою програмою, на яку склалися музично-лірична композиція-присвята Малій Батьківщині Михайла Грушевського – Холмщині у виконанні Богдана Пастуха та квартету «Собор» під керівництвом Мирона Дацка.

Як перший до вітального слова був запрошений директор Підляського наукового інституту та голова Українського Товариства д-р Григорій Купріянович. Запрошені гості були нагороджені музейними медалями.

Відбулося також погашення ювілейних поштових марок та конверту, також за участю директора ПНІ. Під час урочистостей проведено відкриття ювілейних виставок: «Наша історія: (не) прочитаний Грушевський…» та унікальних фондових надбань музею «З родинного креденса…», а також презентація буклету «Михайло Грушевський. Постать та образ» (вид. 2-ге) та музейних подарунків. Можна було почути спогади галицької родини Грушевських: «А було так…», а також скуштувати яблука з саду Грушевських.

Львівські відзначення 155-ї річниці народження Михайла Грушевського завершилися увечері вуличним дійством «На гостину до Грушевських», що відбулося на території садиби Грушевських. Дійство представив знаменитий Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», який відомий вуличними виставами, перформенсами та інсталяціями.

Директор ПНІ перебував з візитом у Львові на запрошення Державного музею Михайла Грушевського у Львові та Львівського суспільно-культурного Товариства «Холмщина».

Фото: Ігор Гнатів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*