Перше засідання Капітули Підляської науково-літературної нагороди

Перше засідання Капітули Підляської науково-літературної нагороди
oplus_0

4 липня 2024 р. в Більську в осідку Союзу українців Підляшшя відбулося перше у цьому році засідання Капітули Підляської науково-літературної нагороди. Взяли в ньому участь усі члени д-р Андрій Артемюк, д-р габ. Василь Крупич, проф. БП; д-р Григорій Купріянович, д-р Мирослав Степанюк.

Метою Підляської науково-літературної нагороди є промоція української мови та культури Підляшшя шляхом вшанування та нагородження людей, які відіграють важливу роль у функціонуванні, збереженні, дослідженні та розвитку української культури та мови Підляшшя. Нагороду була заснувана у 2022 р. Підляським науковим інститутом та Союзом українців Підляшшя. Була вже присуджена двічі – у 2022 та 2023 рр., загалом нею нагороджено 8 осіб.

У 2024 р. Нагорода присуджуватиметься у двох категоріях. Категорії, в яких буде присуджуватися Нагорода, визначатимуться Капітулою Нагороди. Це можуть бути, наприклад, такі категорії: Літературна творчість, Наукова діяльність, Науково-популярна діяльність, Публіцистична творчість, Художня творчість, Організаційна діяльність, Освітня діяльність, Діяльність у сфері місцевого самоврядування або інші категорії, встановлені Капітулою Нагороди. Нагородою можуть бути нагороджені особи, які заслужені для функціонування, збереження, дослідження, творення чи розвиток культури та мови українського Підляшшя у відповідній категорії.

На своєму першому в 2024 р. засіданні Капітула узгодила принципи функціонування та план праці Капітули. Усталено, що друге засідання Капітули відбудеться в половині липня, третє – у вересні. Проведено також дискусію про кандидатів на лавреатів Підляської науково-літературної нагороди за 2024 р.

Оголошення лавреатів та церемонія вручення Нагород за 2024 рік відбудеться восени цього року. Інформація про Нагороду та процес її присудження розміщена на веб-сайті Підляського наукового інституту, в Новинах та у розділі:

Публічне завдання «Підляська науково-літературна нагорода» співфінансується із фондів Підляського воєвідства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*