V ПУНК

V Підляська українська наукова конференція «Українська мова в культурному просторі Підляшшя»
Більськ на Підляшші, 19-20 листопада 2021 р.

ЗАГАЛЬНА ПРОГРАМА

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА

Центральною темою V Підляської української наукової конференції буде українська мова Підляшшя та її функціонування в культурному просторі регіону. Саме мова є ключовим фактором культурної самоідентифікації, вона формує світосприйняття та культурний ландшафт. Організатори хотіли б, щоб питання функціонування української мови на Підляшші були представлені на конференції в широкому спектрі: починаючи від мовознавчого аналізу українських говірок Підляшшя та взаємозв’язків і порівняння з говірками сусідніх регіонів, через питання взаємопроникання і взаємозв’язків українських говірок Підляшшя з іншими мовами, які наявні в регіоні, проблему стану збереження української мови на Підляшші, функціонування української мови в публічному просторі регіону, юридичний статус української мови на Підляшші в історичному і сучасному контекстах, використання українських говірок в засобах масової інформації по питання використання української мови (як говірок, так і літературної) в літературній творчості на Підляшші.

Звичайно, тематичний обсяг Підляської української наукової конференції залишається різноманітним та охоплює проблематику Підляшшя у широкому значенні.

Конференція пройде в гібридній формі, тобто відбудуться стаціональні засідання в Більску, а частина доповідачів виступатиме онлайн. Онлайн-трансляція конференції буде вестися на сторінці Підляського наукового інституту у Фейсбуці.

Організатор: Підляський науковий інститут.

Cпіворганізатори: Інститут української мови Національної академії наук України, Комісія польсько-українських культурних зв’язків Польської академії наук Відділення у Люблині, Варшавське наукове товариство, Союз українців Підляшшя, Центр освіти вчителів у Білостоці, Більський будинок культури.

Почесний патронат: Бургомістр Міста Більськ на Підляшші, Бургомістр Міста Гайнівка, Бургомістр Кліщель, Війт ґміни Більськ на Підляшші.

Медіа-патронат: Український часопис Підляшшя «Над Бугом і Нарвою», Польське радіо Білосток, Польське телебачення Білосток, інтернет-портал bielsk.eu, „Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz”.

Конференція відбувається завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, завдяки підтримці приватних осіб та за підтримки Посольства України в Республіці Польща, Бургомістра міста Більськ на Підляшші, Бургомістра Міста Гайнівка, Бургомістра Кліщель, Війта ґміни Більськ на Підляшші.

Спонсори: Polska Sieć Sklepów „Arhelan”, Agencja Wydawnicza „Ekopress”, Babka z plackiem „u Basieńki” Barbara Andrejuk, J.W. Zakład Transportowy.

Науковий комітет

проф. Григорій Аркушин

проф. Павло Гриценко

проф. Дорота Кристина Рембішевська

д-р Микола Рощенко

проф. Міхал Саєвич

проф. Любов Фроляк

проф. Фелікс Чижевський

Організаційний комітет

д-р Григорій Купріянович – голова

Людмила Лабович – секретар

д-р Андрій Артем’юк

Лука Бадовець

д-р Андрій Єкатеринчук

Ольга Купріянович

Єлизавета Томчук

Кароліна Хмур

Магдалина Яким’юк