Підляський архів поповнився матеріалами від Василя Ворона з Луцька

Підляський архів поповнився матеріалами від Василя Ворона з Луцька

У червні 2024 р. Підляський архів попвнився цікавими матеріалами від українського журналіста, видавця і режисера Василя Ворона з Луцька. З початку 90-х ХХ ст. він близько співпрацював з  українським середовищем Північного Підляшшя, співорганізуючи підтримуючи українське культурне життя в цьому регіоні. Був  він одним із співзасновників і співорганізаторів першого фестивалю української культури Підляшшя, який під назвою «Музичні діалоги над Бугом» відбувся в серпні 1991 р. в Мельнику над Бугом. Продовженням цього заходу є фестиваль української культури на Підляшші «Підляська осінь», організований у жовтні кожного року Союзом українців Підляшшя.

Передані для Підляського архіву матеріали це скани пресових статей про фестиваль української культури Підляшшя «Музичні діалоги над Бугом» в Мельнику, які в серпні та вересні 1991 р. з’явилися на сторінках видаваної в Луцьку газети «Молода Волинь». Ці матеріали це цінне джерело до історії формування і розвитку українського руху на Північному Підляшші наприкінці ХХ ст.

Підляський архів висловлює велику подяку Василю Ворону за передані матеріали.

Підляський архів діє в структурі Підляського наукового інституту з 2020 р. Його існування фінансується завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації.

Заохочуємо передавати для Підляського архіву різні матеріали, що стосуються історії, культури та різних сфер життя Підляшшя, в цьому числі українського культурного життя (документи, листи, летючки, афаші, запрошення, часописи, пресові статті ітп.).

Архівні матеріали можна:
– доставляти особисто в Інститут (Більськ, вул. Кринична 14) щоп’ятниці в годинах 10-12, контакт: тел. 501635467, 664187538,
– залишити в поштовій скриньці Інституту за адресою: Більськ, вул. Кринична 14,
– надіслати поштою на адресу: Podlaski Instytut Naukowy, skr. poczt. 26, 17-100 Bielsk Podlaski.
Матеріали в електронному вигляді можна надсилати на адресу Інституту: pninstytut@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*