Покладення квітів до пам’ятника «Борцям за Україну» в Дубинах

Покладення квітів до пам’ятника «Борцям за Україну» в Дубинах

За ініціативою Підляського наукового інституту, 19 червня 2022 р., було покладено квіти до пам’ятника «Борцям за Україну», що знаходиться на старому цвинтарі за селом Дубини. Церемонія відбулася після Загальних зборів членів Товариства «Підляський науковий інститут».

Триметровий пам’ятник із хрестом, увінчаний металевим українським національним гербом із написом “Борцям за Україну” та датою “1931 24/V”, був встановлений на кладовищі в Дубинах, розташованому на захід від села. Це матеріальний і водночас символічний слід присутності ветеранів Армії Української Народної Республіки у Гайнівці.

Організована група солдатів Армії УНР, які раніше перебували в таборах для інтернованих, прибула до Гайнівки в 1922 році. Вони працювали тут при вирубці лісу, на місцевих лісопилках та в інших лісозаводах. Гайнівка була великим центром української еміграції.

Дата на пам’ятнику “1931 24/V” відноситься до Симона Петлюри, оскільки головного отамана вбив більшовицький агент п’ятьма роками раніше, 25 травня 1926 року.

Підляський науковий інститут неодноразово вшанував пам’ять воїнів Української Народної Республіки, між іншими під час IV Підляської української наукової конференції «Підляшшя у період формування нової політичної карти Європи після Першої світової війни». 19 червня 2022 року черговий раз члени та прихильники Інституту віддали шану борцям за волю України, які у міжвоєнному періоді проживали на Підляшші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*