Річниця заснування гуртка Українського суспільно-культурного товариства в Кузаві/Черемсі

Річниця заснування гуртка Українського суспільно-культурного товариства в Кузаві/Черемсі

Сьогодні виповнюється 36 років з дня заснування Українського суспільно-культурного товариства в Кузаві/Черемсі. 28 лютого 1987 року в сільському клубі в Кузаві відбулися засновницькі збори, поєднані з відеопроекцією виступів ансамблю пісні і танцю Кубанських козаків.

Створення гуртка Українського суспільно-культурного товариства було ініціативою місцевої молоді, яка вирішила офіційно формалізувати свою діяльність, пов’язану зі збереженням української культурної спадщини Черемхи та навколишніх сіл.

Гурток вів активну українську діяльність – організовував концерти, новорічні маланки, лекції, елімінації підляських гуртів перед Фестивалем української культури в Сопоті, конкурси писанок та інші заходи. На запрошення гуртка УСКТ перебував у Черемсі хор «Журавлі». Завдяки його діяльності відбулося кілька десятків концертів за участю таких колективів, як «Думка» з Гурова Ілавецького, «Бандура» з Перемишля, «Черемош» з Венгожева, «Горина» з Рівного та ін.

Про історію гуртка можна, між іншими, послухати у минулорічній передачі “Українське слово” Союзу українців Підляшшя:

Це був один із п’яти гуртків Українського суспільно-культурного товариства, які діяли на Підляшші у 1980-х роках. Крім нього існували гуртки в Кліщелях (заснований у 1957 р., відновлений у 1984 р.), Більську Підляському, Білостоку та Гайнівці.

Після покликання Об’єднання українців у Польщі, у 1990 році було створено Підляський відділ ОУП. 22 березня 1992 року його було перетворено на Союз українців Підляшшя, а підляські гуртки УСКТ припинили діяльність. Їхні активісти долучилися до діяльності нової підляської організації.

Протягом багатьох років єдиною українською організацією на Підляшші був Союз українців Підляшшя, який виник як результат попередньої діяльності гуртків УСТК. Нині, окрім СУП, організацією підляської української громади є також Підляський науковий інститут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*