Співогранізаторами V ПУНК – дві академії наук: НАНУ та ПАН

Співогранізаторами V ПУНК – дві академії наук: НАНУ та ПАН

Цьогорічна V Підляська українська наукова конференція «Українська мова в культурному просторі Підляшшя» виняткова не лише темою, але також тим, що її співорганізаторами є дві академії наук:

– Інститут української мови Національної академії наук України,

– Комісія польсько-українських культурних зв’язків Польської академії наук Відділення у Люблині.

Це надзвичайна подія, коли в Більську відбувається конференція співорганізована двома так значимими науковими установами.

Інститут української мови НАН України – найважливіша у світі наукова установа, яка займається українською мовою. Це координаційний центр із питань української мови: її функціонування у суспільстві, розповсюдження, нормативності, структури, історії, національно-культурного значення тощо. Членом Наукового комітету V ПУНК є директор Інститут української мови НАН України проф. Павло Гриценко.

Комісія польсько-українських культурних зв’язків Польської академії наук Відділення у Люблині – це єдина така комісія в структурі Польської академії наук. Цього року комісія відзначала своє 20-річчя. Відігриває вона важливу роль в інспіруванні та проведенні досліджень, які стосуються польсько-українських культурних зв’язків та вивчення української культури та мови. Заступник голови комісії проф. Фелікс Чижевський є членом Наукового комітету V ПУНК.

Конференція відбувається завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, завдяки підтримці приватних осіб та за підтримки Посольства України в Республіці Польща, Бургомістра міста Більськ на Підляшші, Бургомістра Міста Гайнівка, Бургомістра Кліщель, Війта ґміни Більськ на Підляшші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*