У 2023 р. ПНІ продовжує  проєкт, присвячений іменним традиціям

У 2023 р. ПНІ продовжує  проєкт, присвячений іменним традиціям

У 2023 році Підляський науковий інститут буде продовжувати реалізацію дослідницького проєкту «Іменні традиції підляського села XVIII-XX століть». Його метою є показати багату антропонімну спадщину Підляшшя на прикладі сіл з чотирьох парафій: Кленики, Чижі, Курашево та Нове Березово.

У рамках проєкту будуть реалізуватися:

– аналіз іменних форм із найдавніших парафіяльних метричних книг з XVIII століття, що зберігаються у парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Чижах у Гайнівському повіті Підляського воєводства,

– фотографування та аналіз імен на надгробках на кладовищах у Клениках, Чижах, Курашеві і Новому Березовi,

– збирання та опрацьовування іменного матеріалу, що функціонує в усній традиції найстаріших жителів сіл чотирьох парафій.

Збирання антропонімного матеріалу відбуватиметься під час теренових експедицій, у ході яких будуть фіксуватися місцеві назви, а також фотографуватися форми, що з’являються на цвинтарних надгробках.

Зустрічі, спрямовані на запис різних говіркових назв, проводитимуться з людьми, народженими переважно в 1930-х, 1940-х і 1950-х роках. Розмови будуть вестися українською говіркою, якою користуються жителі досліджуваних сіл.

Як і в минулому році результати досліджень будуть публіковані у формі статей на сайті Підляського наукового інституту в закладці «З досліджень Інституту». Запрошуємо читати!

Завдання «Іменні традиції підляського села XVIII-XX століть» реалізує Підляський науковий інститут завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*