З’явився № 3/2021 «Над Бугом і Нарвою»

З’явився № 3/2021 «Над Бугом і Нарвою»

Вийшов друком третій за 2021 рік номер Українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою».

Як завжди у двомісячнику можна прочитати про останні події в житті української громади на Підляшші, а також статті, присвячені культурним, громадським, історичним, літературним та фольклорним темам. Серед них помітне місце займають тексти осіб, пов’язаних з Підляським науковим інститутом.

У третьому номері за 2021 рік д-р Григорій Купріянович, директор Підляського наукового інституту, пише у своїй статті «NSP 2021 – wyznanie: Kościół prawosławny», яким важливим є вписати православне віросповідання під час Національного перепису населення 2021 року.

Юрій Гаврилюк, головний редактор «Над Бугом і Нарвою» та заступник директора Підляського наукового інституту, пропонує читачам чергову статтю про історію Гайнівки, яка цього року святкує 70-ту річницю надання міських прав. У статті з циклу «Ukraiński teatr słowa z muzyką i jego podlaskie konteksty» пише про значення в історії українського театру сім’ї Тобілевичів та про український театр у селі Кленики в ґміні Чижі.

Людмила Лабович, секретар Підляського наукового інституту, в циклу «Про нашу мову просту – непросту» аналізує підляську лексику, яка пов’язана з темою пиття. Статті в циклу стосуються не лише місцевої багатої лексики, але й писані вони підляською архаїчною говіркою. Окрім того авторка пропонує статтю про український фольклор Підляшшя в записах польського дослідника Станіслава Двораковського, а також вісті з підляських міст і ґмін. У хроніці подій «З організованого життя над Бугом і Нарвою» можна прочитати про активність підляських організацій, у тому числі Підляського наукового інституту.

На сторінках третього номера за 2021 рік знайдемо також цікаву статтю, пов’язаної з Підляським науковим інститутом, Магдалени Яким’юк. Авторка представляє читачам різдвяні та новорічні обряди села Грабовець у гміні Дубичі-Церковні.

«Над Бугом і Нарвою» можна купити в мережі KOLPORTER у Більському, Сім’ятицькому і Гайнівському повітах, а також у Білостоці. Окрім того часопис є доступний у Центрі православної культури в Білостоці. Існує можливість передплати. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*