Концепція

Центральною темою V Підляської української наукової конференції буде українська мова Підляшшя та її функціонування в культурному просторі регіону. Саме мова є ключовим фактором культурної самоідентифікації, вона формує світосприйняття та культурний ландшафт. Організатори хотіли б, щоб питання функціонування української мови на Підляшші були представлені на конференції в широкому спектрі: починаючи від мовознавчого аналізу українських говірок Підляшшя та взаємозв’язків і порівняння з говірками сусідніх регіонів, через питання взаємопроникання і взаємозв’язків українських говірок Підляшшя з іншими мовами, які наявні в регіоні, проблему стану збереження української мови на Підляшші, функціонування української мови в публічному просторі регіону, юридичний статус української мови на Підляшші в історичному і сучасному контекстах, використання українських говірок в засобах масової інформації по питання використання української мови (як говірок, так і літературної) в літературній творчості на Підляшші.

Звичайно, тематичний обсяг Підляської української наукової конференції залишається різноманітним та охоплює проблематику Підляшшя у широкому значенні.

Конференція пройде в гібридній формі, тобто відбудуться стаціональні засідання в Більску, а частина доповідачів виступатиме онлайн.