Заходи

Протягом 2018-2020 рр. відбулися перші наукові заходи організовані чи співорганізовані Інститутом. Поруч Підляських українських наукових конференцій Інститут організовував та співорганізував також інші наукові, популярно-наукові та культурні заходи.

Основні з них це:

– Науковий симпозіум «100-річчя польсько-українського союзу 1920 р. та його наслідки в історії Холмщини». До 80-х роковин смерті прем’єр-міністра екзильного уряду Української Народної Республіки Пилипа Пилипчука (30 серпня 2020 р., Холм, організатори: Українське Товариство, Підляський науковий інститут; реалізовано завдяки фінансовій підтримці Фундації Партнерство та Cпівпраця (Холм) та фірми «Мідекс» (Березно)).

– Відзначення з нагоди 80-х роковин смерті прем’єр-міністра екзильного уряду Української Народної Республіки Пилипа Пилипчука (30 серпня 2020 р., Холм, організатори: Українське Товариство, Кафедральна православна парафія св. Івана Богослова в Холмі, співорганізатори: Почесне консульство України в Холмі, Холмська публічна бібліотека ім. Марії Пауліни Орсетті у Холмі, Підляський науковий інститут, Фундація Партнерство та співпраця (Холм); почесний патронат: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща, Президент міста Холм; медіа-патронат: Український часопис Підляшшя «Над Бугом і Нарвою», Український тижневик «Наше Слово», Польське радіо Люблин, Радіо Бонтон, „Super Tydzień Chełmski”, Польське Телебачення Люблин; реалізовано завдяки фінансовій підтримці Фундації Партнерство та Cпівпраця (Холм) та фірми «Мідекс» (Березно)).

– На Івана, на Купала. Літні зустрічі з українським фольклором (29 серпня 2020 р., Загорода в Козликах над Нарвою, організатори: Союз українців Підляшшя; cпіворганізатори: Товариство любителів скансену в Козликах, Підляський науковий інститут; реалізовано завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща за фінансової підтримки Маршалківського управління Підляського воєвідства).

– Науковий симпозіум «Товариство „Рідна Хата” на Холмщині та Південному Підляшші: 1919-1930». До 100-річчя заснування Товариства (15 вересня 2019 р., Холм, організатори: Українське Товариство, Підляський науковий інститут, співпраця: Почесний консул України в Холмі Станіслав Адам’як, Холмська публічна бібліотека ім. Марії Пауліни Орсетті у Холмі, Львівське суспільно-культурне товариство «Холмщина», Фундація «Партнерство та співпраця» (Холм), Союз українців Підляшшя; медіа-патронат: Український часопис Підляшшя «Над Бугом і Нарвою», Український тижневик «Наше Слово», Польське радіо Люблин, Польське Телебачення Люблин; реалізовано завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, за підтримки Міністерства закордонних справ України та Фундації «Партнерство та співпраця» (Холм)).

Відзначення 100-річчя Товариства «Рідна Хата» в Холмі (15 вересня 2019 р., Холм, організатори: Українське Товариство, Підляський науковий інститут, співпраця: Почесний консул України в Холмі Станіслав Адам’як, Холмська публічна бібліотека ім. Марії Пауліни Орсетті у Холмі, Львівське суспільно-культурне товариство «Холмщина», Фундація «Партнерство та співпраця» (Холм), Союз українців Підляшшя; медіа-патронат: Український часопис Підляшшя «Над Бугом і Нарвою», Український тижневик «Наше Слово», Польське радіо Люблин, Польське Телебачення Люблин; реалізовано завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща, за підтримки Міністерства закордонних справ України та Фундації «Партнерство та співпраця» (Холм)).

– Лекція з циклу «Люблинські читання»: Віктор Місіюк (Берестя), Українські традиції Берестейщини – в минулому та сьогодні(14 вересня 2019 року, Люблин, організатори: Українське Товариство, Підляський науковий інститут, реалізовано за підтримки міста Люблин).

Лекція з циклу «Люблинські читання»: д-р Григорій Купріянович Товариство «Рідна Хата» (1919-1930) – 100-річчя українського відродження на Холмщині та Південному Підляшші (8 червня 2019 року, Люблин, організатори: Українське Товариство, Підляський науковий інститут, реалізовано завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП та за підтримки міста Люблин).

Презентація та урочисте вручення ювілейного збірника на пошану доктора Миколи Рощенка у 75-річчя від дня народження «Кліщелі, Підляшшя, Україна» (11 червня 2018 р., Люблин, організатори: Українське Товариство, Кафедра української філології Університету Марії Кюрі-Склодовської, Підляський науковий інститут, співпраця: Науковий гурток студентів-україністів УМКС ім. проф. М. Лесева, реалізовано завдяки дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП.).