Директор ПІН виступив з доповіддю на конференції «Українці та їхні сусіди протягом століть» у Перемишлі

Директор ПІН виступив з доповіддю на конференції «Українці та їхні сусіди протягом століть» у Перемишлі

16 вересня 2023 року директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь у IV Міжнародній науковій конференції «Українці та їхні сусіди протягом століть: політика, економіка, релігія, культура та повсякденне життя». Науковий захід відбувся у знаковому для української громади місці – Українському Народному домі в Перемишлі. Організатором циклічної конференції є Українське історичне товариство в Польщі.

У конференції взяли участь понад 30 дослідників з Польщі, України та Чехії. Засідання проходили у п’яти секціях. Одна із секцій стосувався акції «Вісла». Під час її озасідання дослідник з Підляського наукового інституту д-р Г. Купріянович виступив з доповіддю «Реакція Православної Церкви на акцію „Вісла”».

На завершення конференції відбулася доповідь голови Перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі Ігоря Горківа «Народний Дім – Український Дім у Перемишлі. З історії будівлі», нагородження медалями Українського історичного товариства в Польщі «Сторож пам’яті» та авторський вечір проф. д-ра Ігоря Галагіди «„Пам’ятаючи про кожну людину…” Особові українські втрати в польсько-українському конфлікті 1939-1947 рр. (в межах повоєнної Польщі)».

Фото: Павло Лоза, Григорій Купріянович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*