Директор ПНІ виступив з лекцією про 20-річчя прославлення свв. Мучеників Холмських і Підляських (2003–2023)

Директор ПНІ виступив з лекцією про 20-річчя прославлення свв. Мучеників Холмських і Підляських (2003–2023)

У неділю 12 листопада 2023 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович виступив з лекцією «20-річчя прославлення свв. Мучеників Холмських і Підляських (2003–2023)». Лекція відбулася в рамках циклу «Люблинські читання» під час традиційної зустрічі при чаю після Літургії у парафіяльній церкві Православної Парафії свт. Петра (Могили) в Люблині.

Цього року минуло саме 20 років від важливої події в історії Православної Церкви в Польщі та українців Холмщини і Підляшшя, коли в 2003 р. Автокефальна Православна Церква в Польщі причислила до лику святих людей, які віддали своє життя за Православну віру та рідну українську традицію на Холмщині та Підляшші в сорокові роки ХХ ст. Під час лекції директор ПНІ та тодішній член канонізаційної комісії, історик д-р Г. Купріянович представив історичний контекст життя новопрославлених мучеників та процес їх канонізації. Лекцію супроводжувала мультимедійна презентація.

Організаторами заходу були: Українське Товариство, Православна Парафія свт. Петра (Могили) в Люблині, Люблинський інститут православної культури. Була це вже дванадцята лекція з циклу українознавчих лекцій «Люблинські читання», які відбуваються з 2018 р.

Інформація у Фейсбуці на профілі Православної Парафії свт. Петра (Могили) в Люблині:

https://www.facebook.com/cerkiew.lublin/posts/pfbid0382caCWD227RJEXaj7XnzG2m1aJfoCoQLUbWMeDEQbs2w9na1Rvjpo8yaGXTRsTK1l

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*