Директор ПНІ взяв участь в урочистостях у Вільці Вигановській з нагоди Року Супрасльського кодексу

Директор ПНІ взяв участь в урочистостях у Вільці Вигановській з нагоди Року Супрасльського кодексу

21 листопада 2023 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович взяв участь в урочистостях та відкритті скульптури-аналоя для вшанування Супрасльського кодексу в Підляському воєводстві та його першовідкривача о. Михайла Бобровського, які відбулися у Вільці Вигановській. Заходи відбулися в рамках відзначення Року Супрасльського кодексу в Підляському воєводстві, встановленого постановою Підляського воєвідського соймику, у 1000 років після створення Кодексу, 500 років після прибуття Кодексу в Супрасль та 200 років після того, як Кодекс було знайдено в Супрасльському монастирі та введено в науковий обіг.

Урочистості розпочались у парафіяльній церкві св. Архангела Михаїла у Вільці Вигановській урочистою Літургією з нагоди парафіяльного свята, яку відслужив єпископ Сім’ятицький Варсонофій. Вибір дати був невипадковим, адже урочистості відбувалися в день народження та пам’яті небесного покровителя першовідкривача Кодексу о. Михайла Бобровського (1784-1848), який народився на Підляшші – у Вільці Вигановській. Після богослужіння відбулося освячення та відкриття скульптури-аналоя на честь Супрасльського кодексу.

Супрасльський кодекс є однією з найцінніших пам’яток староцерковнослов’янської мови та кириличного алфавіту. Він був створений на початку XI століття в Болгарії. Це збірка житій святих і творів Отців Церкви (Мінея) за березень. Рукопис був написаний в колі учнів свв. Кирила і Мефодія. У Супрасль його привезли близько 500 років тому. У нову добу Кодекс був відкритий у 1823 р. професором Віленського університету о. Михайлом Бобровським. Його внесли до списку ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Урочистості організували фонд «Oikonomos» та православна парафія св. Архангела Михаїла у Вільці Вигоновській, стратегічним партнером було Підляське воєвідство. Одним із спонсорів спорудження скульптури-аналоя була фірма «Аргелян».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*