Історія українського руху на Підляшші у фотографіях

Історія українського руху на Підляшші у фотографіях

У контексті дослідження розвитку українського руху на Північному Підляшші цінні матеріали можна знайти на сайті Союзу українців Підляшшя https://zup.org.pl/uk/

У поточному 2022 році твориться там фотографічний архів, який висвітлює історію формування українського руху в регіоні, а також показує 30-річну історію Союзу українців Підляшшя – головні культурні та навчальні заходи та інші ініціативи української організації, які мають на меті збереження та промоцію української культури Підляшшя.

Різноманітні фотографічні галереї творяться з нагоди 30-річного ювілею Союзу українців Підляшшя. Можна там знайти фотографії іще з 1980-х років – показують вони діяльність гуртків Українського суспільно-культурного товариства, молодіжні рейди 1980-х років, культурні заходи 1990-х і пізніших років – фестивалі, концерти, огляди, конкурси, ініціативи спрямовані до дітей і молоді – етнографічні майстер-класи, поетичні конкурси. Це знімки зібрані переважно від приватних осіб, які є цінним матеріалом для вивчення процесу формування української національної ідеї на Північному Підляшші упродовж останніх десятиліть.

Творення фотоархіву відбувається у рамках проєкту Союзу українців Підляшшя «Поточне функціонування Інтернет-порталу Союзу українців Підляшшя», дякуючи дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП. Товариство «Підляський науковий інститут» є партнером у реалізації завдання.

Фотографічна галерея виникає постійно, тому й варто час від часу туди заходити, щоб подивитися нові фотографії. Можна її знайти в закладці «Архів СУП» у закладці zup.org.pl/uk/галерея/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*