Лекція голови Наукової ради ПНІ про автокефалію Православної Церкви в Польщі

Лекція голови Наукової ради ПНІ про автокефалію Православної Церкви в Польщі

25 лютого 2024 року голова Наукової ради Підляського наукового інституту д-р габ. Роман Висоцький, проф. УМКС виступив з лекцією «Автокефалія Православної Церкви в Польщі (до 100-річчя: 1924-2024)». Лекція відбулася в прицерковній світлиці в Православної Парафії свт. Петра (Могили) в Люблині в рамках циклу українознавчих лекцій «Люблинські читання». Організаторами лекції були Українське Товариство, Православна Парафія свт. Петра (Могили) в Люблині та Люблинський інститут православної культури.

Зутсріч відкрив настоятель Православної Парафії свт. Петра (Могили) в Люблині о. прот. д-р Андрій Конахович, який вказав на значення ювілею 100-річчя автокефалії, який відзначає цього року Православна Церква в Польщі. Згодом голова Українського Товариства д-р Григорій Купріянович наголосив на різних вимірах титульної теми, а також представив постать доповідача, який від кількадесяти років працює в Інституті історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Люблині, а походить із підляських Клімкович.

Під час лекції проф. Роман Висоцький в широкому контексті представив процес отримання автокефалії Православною Церквою в Польщі. Починаючи від самих принципів та історично-канонічного контексту автокефалію по детальне представлення шляху до отримання церковної незалежності в 1924-1925 рр. Згодом охарактеризував подальшу історію автокефального буття Православої Церкви в Польщі. Варто підкреслити, що під час лекції підляський дослідник поділився результатами своїх найновіших досліджень на основі архівних матеріалів. Лекцію супроводжувала презентація. На завершення відбулася цікава дискусія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*