Міжнародни день руодної мови

Міжнародни день руодної мови

21 лютого святкується Міжнародни день руодної мови, котори ввело ЮНЕСКО в 2000 рокові, коб звернуті увагу на тоє, што мова то велікє богатство, а до того – коб пудтриматі мовне разноманіттє у свіеті. На жаль, мнуого мов з дня на день пропадає. Так є тоже з усякімі говуоркамі, котори часто фукціонуют оно в розмовнуй формі, до того на невелікуй території.

Сьой день то добри час, коб задуматіся і над нашими українськімі говуоркамі на Пудляши, котори перетривалі мнуого поколіень, а котори з дня на день пропадают, часто непереказувани діетям і внукам. Тому й заохвочуємо всіех – як Пудляські наукови інститут – говориті як найчастіей «по-свойому», а тоже й пісаті своєю руодною мовою.

Пропонуємо у сієти день віерш Агнєшкі Данілюк з Біельська «Не говору по-свойому», за якій стала вона лауреаткою ІІІ міесця в категорії «Поезія» в Пудляському Літературному Конкурсові «Пішемо по-свойому».

Інши літературни твори лавреатув Коннкурсу можна прочитаті на сторуонці Пудляського наукового інституту:

Пудляські літературни конкурс «Пішемо по-свойому» міев заохвотіті люді, котори знают і використовуют українські пудляські говуоркі, до того, коб почалі пісаті літературни твори руодною мовою.

Конкурс відбувся як одна із трьох дій публічного завдання «Промоція української мови та культури Підляшшя», що фінансується Національним інститутом свободи – Центром розвитку громадянського суспільства із коштів Урядової програми Фонд громадських ініціатив NOWEFIO на 2021-2030 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*