Історія українського руху на Підляшші у фотографіях і в документах

Історія українського руху на Підляшші у фотографіях і в документах

У контексті дослідження розвитку українського руху на Північному Підляшші цінні матеріали – як фотографії, так і документи – можна знайти на сайті Союзу українців Підляшшя https://zup.org.pl/uk/

У поточному 2023 році продовжується творення там архіву, який висвітлює історію формування українського руху в регіоні – головні культурні та навчальні заходи та інші ініціативи української організації, які мають на меті збереження та промоцію української культури Підляшшя.

Творення фотоархіву відбувається у рамках проєкту СУП «Поточне функціонування Інтернет-порталу Союзу українців Підляшшя», дякуючи дотації Міністра внутрішніх справ і адміністрації РП. Підляський науковий інститут є партнером у реалізації завдання.

На сайті СУП можна знайти фотографії і документи ще з 1980-х років – показують вони діяльність гуртків Українського суспільно-культурного товариства, молодіжні рейди 1980-х років, культурні заходи 1990-х і пізніших років – фестивалі, концерти, огляди, конкурси, ініціативи спрямовані до дітей і молоді – етнографічні майстер-класи, поетичні конкурси. Це знімки і документи зібрані переважно від приватних осіб, які є цінним матеріалом для вивчення процесу формування української національної ідеї на Північному Підляшші упродовж останніх десятиліть. Особливо цінними є скани старих газет, з яких можна довідатися, як формувався український рух в регіоні на зламі 1980/1990 років.

Фотографічна галерея виникає постійно, тому й варто час від часу туди заходити, щоб подивитися нові фотографії. Можна її знайти в закладці «Архів СУП» у закладці zup.org.pl/uk/галерея/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*