Похорон доктора Олександра Колянчука

Похорон доктора Олександра Колянчука

У суботу 13 травня 2023 р. відбувся у Перемишлі похорон відомого українського діяча і дослідника родом з Холмщини д-ра Олександра Колянчука. У прощанні цієї визначної постаті української громади та Православної Церкви в Польщі взяла участь делегація Підляського наукового інституту.

Олександр Колянчук народився 2 квітня 1932 р. в селі Вілька Тарнівська на Холмщині. У 1947 р., як десятки тиисяч українського православного населення Холмщини, 15-річний Олександр був депортований в рамках акції «Вісла» на Ольштинщину. Закінчив Рільничо-технічну академію в Ольштині в 1957 р. ставши інженером сільського господарства. Багато років працював у мережі кооперативів і системі аграрної освіти. Водночас був заангажований в українське національне життя на Ольштинщні. На початку 90-х років ХХ ст. О. Колянчук разом з сім’ю переїхав до Перемишля, де став важливою постаттю українського середовища та місцевої православної громади. Д-р Олександр Колянчук був автором численних наукових і популярно-наукових видань, присвячених зокрема українській еміграції в Польщі в ХХ ст., історії боротьби за незалежність України у ХХ ст., польсько-українським стосункам. Був заступником директора Південного-східного наукового інституту в Перемишлі. Багато уваги присвячував питанню віднайдення та відновлення могил солдатів армії УНР на території Польщі. Підтримував також тісні зв’язки з українськким середовищем Північного Підляшшя. Публікував статті на сторінках українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою». Брав участь у наукових заходах організованих Підляським науковим інститутом.

Прощання д-ра Олександра Колянчука відбулося в православній церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Перемишлі. Заупокійні богослужіння совершали: перемиський декан о. митр. прот. Василій Заброцький з Кальникова та парох православної парафії в Перемишлі о. прот. Юрій Мокрауз. Проповідь про Покійного виголосив о. Ю. Мокрауз. Було зачитано листа у зв’язку зі смерттю бл. пам. О. Колянчука, якого скеровував до родини Покійного православний архиєпископ Перемиський і Горлицький Паїсій. Зі прощальним словом звернулися також римокатолицький священик кс. канонік Станіслав Бартмінський та посол України в Польщі Василь Зварич. Згодом бл. пам. д-р О. Колянчук був похоронений на Головному цвинтарі міста Перемишля. У прощанні цієї визначної постаті взяли участь численні делегації, у цьому також голова Наукової ради Підляського науковго інституту проф. Роман Висоцький та директор ПНІ д-р Григорій Купріянович. Вистули вони також зі словами про бл. пам. д-ра Олександра Колянчука під час прощального обіду в українському Народному домі в Перемишлі.

Замість квітів, родина Покійного простить про пожертви на ремонт українського Народного дому у Перемишлі.

Fundacja Dom Ukraiński w Przemyślu, ul. Kościuszki 5, 37-700 Przemyśl

PLN: 88 1600 1462 1838 9708 6000 0001

USD: 61 1600 1462 1838 9708 6000 0002

SWIFT: PPABPLPK

або

PayPal

https://www.paypal.com/paypalme/narodnyjdim narodnyj.dim@ukraincy.org.pl

у заголовку переказу треба написати: Пам’яті д-ра Олександра Колянчука – Pamięci dra Aleksandra Kolańczuka

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*