Вступні результати Загального перепису населення за національно-етнічним складом та мовою

Вступні результати Загального перепису населення за національно-етнічним складом та мовою

На сайті Головного статистичного управління можна ознайомитися з вступними результатами Загального перепису населення та помешкань 2021 за національно-етнічним складом та мовою домашніх контактів.

Наведені дані були розроблені на основі дефініції національного населення, тобто вони стосуються постійних мешканців Польщі, включно з особами, які тимчасово перебувають за кордоном (незалежно від терміну перебування), але зберегли постійне місце проживання в Польщі. Іммігранти, які тимчасово перебувають у Польщі, не включаються до складу національного населення. Таким чином, ці дані стосуються не лише населення, яке належить до національних меншин.

Дані, які були оприлюднені 11 квітня 2023 року, свідчать, що понад один мільйон триста тисяч жителів Польщі (1339,6 тис.) задекларували свою національність, відмінну від польської. Найбільше із них, майже 600 тис. (585,7 тис.), складають сілезці. Серед найчисленніших меншин у Польщі, окрім сілезців, є кашуби – понад 230 тис. (231,8 тис.) та німці – понад 132,5 тис.

Українську національність під час перепису вказали майже 80 тис. осіб (79,4 тис.), з чого 62,9 тис. як першу ідентифікацію та 16,5 тис. як другу. Білоруську національність задекларували – 54 тис., литовську – майже 10 тис. жителів Польщі.

За даними Головного статистичного управління, понад 600 тис. осіб вказали рідну мову, відмінну від польської. На основі вступних результатів перепису щодо мови домашнього спілкування, можна побачити, що окрім польської найчастіше згадується англійська мова, яку задекларували 704,4 тис. осіб, а потім сілезька мова –  457,9 тис. осіб. Наступні місця посіли: німецька мова – 199,0 тис., кашубська – 87,6 тис., російська – 59,9 тис. Українську мову в домашньому спілкуванні задекларували 53,2 тис. осіб, у тому числі 7,8 тис. осіб задекларувало цю мову як єдину. Серед населення, яке використовує вдома не польську мову, україномовні становлять 3,2 відсотка (6,8 відсотка – це люди, які задекларували, що українську мову єдиною).

Дані Управління стосуються всієї країни без поділу на воєводства і не містять відомостей про громадянство та місце народження учасників перепису. Детальна інформація має бути опублікована до кінця 2023 року.

З інформацією про результати Загального перепису населення та помешкань 2021 можна ознайомитися за посиланням:

https://stat.gov.pl/aktualnosci/informacje-o-wynikach-narodowego-spisu-pogólnego-ludnosci-i-mieszkan-2021,422,1.html

Дані про національну та етнічну структуру та мову домашніх контактів доступні за посиланням:

https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2021/nsp-2021-wyniki-wstepne/wstepne-wyniki-narodowego-spisu-powszechnego-ludnosci-i-mieszkan-2021-w-zakresie-struktury-narodowo-etnicznej-oraz-jezyka-kontaktow-domowych,10,1.html

Загальний перепис населення та помешкань 2021 тривав з 1 квітня 2021 року по 30 вересня 2021 року. Серед багатьох запитань були й питання про національність, мову та віросповідання. Безперечно, її детальні результати покажуть, у якому напрямку розвивається національна ідентичність мешканців Підляшшя, а також – яка динаміка розвитку української національної свідомості в регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*