Помер доктор Олександр Колянчук

Помер доктор Олександр Колянчук

7 травня 2023 року помер у Перемишлі відомий український діяч і дослідник родом з Холмщини д-р Олександр Колянчук. Був він великим науковим авторитетом для всієї української громади в Польщі, а особливо для холмщаків та підляшуків. Саме Він привернув до пам’яті української громадськості багато сторінок історії української еміграції в Польщі в 20-30-ті роки ХХ ст., історії визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр., польсько-української військової співпраці, в колі його наукових зацікавлень була також рідна Холмщина.

Олександр Колянчук народився 2 квітня 1932 р. в селі Вілька Тарнівська на Холмщині. У 1947 р., як десятки тиисяч українського православного населення Холмщини, 15-річний Олександр був депортований в рамках акції «Вісла» на Ольштинщину. Закінчив Рільничо-технічну академію в Ольштині в 1957 р. ставши інженером сільського господарства. Багато років працював у мережі кооперативів і системі аграрної освіти. Водночас був заангажований в українське національне життя на Ольштинщні. На початку 90-х років ХХ ст. О. Колянчук разом з сім’ю переїхав до Перемишля, де став важливою постаттю українського середовища та місцевої православної громади. Д-р Олександр Колянчук був автором численних наукових і популярно-наукових видань, присвячених зокрема українській еміграції в Польщі в ХХ ст., історії боротьби за незалежність України у ХХ ст., польсько-українським стосункам. Був заступником директора Південного-східного наукового інституту в Перемишлі. Багато уваги присвячував питанню віднайдення та відновлення могил солдатів армії УНР на території Польщі. Підтримував також тісні зв’язки з українськким середовищем Північного Підляшшя. Публікував статті на сторінках українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою». Брав участь у наукових заходах організованих Підляським науковим інститутом.

Листа у зв’язку зі смерттю бл. пам. О. Колянчука скеровував до родини православний архиєпископ Перемиський і Горлицький Паїсій.

Пропам’ятний пост у Фейсбуці помістив заступник директора Підляського науковго інституту та головний редактор українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою» Юрій Гаврилюк:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0Xu4vbVXXEB3K3S8UwaFqSL1WQqjNEvym2d4ZmQGm7qEosXbrjbaLHoXtoELGT44zl&id=1347692062

Похорон д-ра Олександра Колянчука відбудеться в суботу 13 травня в Перемишлі, після Літургії в місцевій православній церкві Різдва Пресвятої Богородиці буде Він похоронений на Головному цвинтарі міста Перемишля.

Замість квітів, родина Покійного простить про пожертви на ремонт українського Народного дому у Перемишлі.

Fundacja Dom Ukraiński w Przemyślu, ul. Kościuszki 5, 37-700 Przemyśl

PLN: 88 1600 1462 1838 9708 6000 0001

USD: 61 1600 1462 1838 9708 6000 0002

SWIFT: PPABPLPK

або

PayPal

https://www.paypal.com/paypalme/narodnyjdim narodnyj.dim@ukraincy.org.pl

у заголовку переказу треба написати: Пам’яті д-ра Олександра Колянчука – Pamięci dra Aleksandra Kolańczuka

Вічная пам’ять новопреставленому Олександру!- Христос Воскрес!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*