Позиція українського середовища Підляшшя у першу річницю вторгнення Російської Федерації в Україну

Позиція українського середовища Підляшшя у першу річницю вторгнення Російської Федерації в Україну

Вже рік триває героїчна боротьба української держави та нації проти відкритого нападу Російської Федерації, який почався 24 лютого 2022 р. З цього моменту агресія Росії проти України, яка фактично тривала з 2014 р., набула нового, жахливого виміру. Вона призвела до десятків тисяч трагедій, руйнувань і безповоротних втрат. Кожен із 365 днів минулого року вторгнення приносив смерть і біль. Російські бомби та ракети руйнують будинки, лікарні, музеї, школи, театри, храми, енергетичну інфраструктуру, цілі міста та села перестали існувати. Щодня гинуть мирні жителі, в тому числі діти, жінки та люди похилого віку, стерті біографії багатьох, хто вже не зможе повернутися до нормального життя. На зайнятих територіях окупанти вчиняють злочини, катуючи та вбиваючи жителів. Сотні тисяч людей, у тому числі тисячі дітей, були депортовані до Росії з окупованих частин України. Мільйонам українців довелося покинути свої домівки, часто шукаючи спокою та безпеки за межами Батьківщини.

Метою війни, яку ініціював президент Російської Федерації, є знищення української держави та народу. Йдеться у ній не лише про спроби відбудувати Російську імперію, відтворити совєтський простір чи розширити кордони Росії, але про дії, які йдуть набагато далі, виходячи із заперечення самого існування української нації, самобутності українського культурного простору, традиції української державності. Російський наратив – це повернення до ідеології «России единой и неделимой», що заперечує права українців на національну окремішність і власний шлях розвитку. Отже, нинішня війна для української держави і народу є боротьбою за право на існування і водночас захистом фундаментальних прав людини, свободи слова та переконань, а також війною «за нашу і вашу свободу».

Українське суспільство продемонструвало всьому світу неймовірну мужність, відвагу та рішучість у захисті своєї держави, своєї свободи та незалежності.  Україна несе великі втрати, але досі не видно кінця цій шаленій агресії. Хочемо віддати нашу шану всім, хто героїчно захищає Україну від злочинної агресії: українським воїнам та їхнім родинам, усім, хто їх підтримує та допомагає, часто ризикуючи своїм здоров’ям та життям.

У цій нерівній боротьбі з російським агресором Україна отримала безпрецедентну підтримку з боку всього демократичного світу. Особливу роль тут відіграє Республіка Польща, надаючи українській державі та народові всебічну підтримку. Відвертість і гостинність польського суспільства, прийом під дах мільйонів біженців з України, викликає повагу і визнання. Українська громада Підляшшя висловлює велику подяку також всім іншим державам і суспільствам Європи та всього світу, які підтримують Україну. Як громадяни Республіки Польща, слова подяки за допомогу, надану Україні та її громадянам, керуємо державній владі Республіки Польща, органам місцевого самоврядування, неурядовим організаціям, усім полякам та представникам національних та етнічних меншин у Польщі. Дякуємо всім, хто тут, на нашому Підляшші, заангажувався у допомогу Україні та біженцям, долучаючися також у дії, які проводив Союз українців Підляшшя: адміністративним властям, органам місцевого самоврядування, державним установам, громадським організаціям і фундаціям, школам, дитячим садкам, гурткам сільських господинь, Церквам та релігійним організаціям та усім жителям регіону.

Війна надалі триває. Україна потребує постійної підтримки, щоб захистити свою свободу, а також свободу всієї Європи та демократичного світу. Звертаємося до всіх про постійну допомогу українській державі та суспільству в досягненні перемоги та миру, про подальшу опіку над біженцями з України, а також про підтримку у відбудові зруйнованої країни після цієї жахливої та варварської війни.

«Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!».

Від імені українського середовища Підляшшя:

Марія Рижик, голова Союзу українців Підляшшя

Андрій Артем’юк, заступник голови Союзу українців Підляшшя

Лука Бадовець, заступник голови Союзу українців Підляшшя

Людмила Лабович, секретар Союзу українців Підляшшя

                  Юрій Гаврилюк, головний редактор Українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою»

                                                                    Мирослав Степанюк, голова Товариства спадщина Підляшшя

                                           Юрій Місіюк, голова Товариства друзів скансену в Козликах

                                                                 Григорій Купріянович, директор Підляського наукового інституту

Більськ на Підляшші, 24 лютого 2023 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*