5-а річниця реєстрації Товариства «Підляський науковий інститут»

5-а річниця реєстрації Товариства «Підляський науковий інститут»

П’ять років тому, 22 лютого 2018 року, рішенням Районного суду в Білостоці зареєстровано Товариство «Підляський науковий інститут». Тоді формально почав діяльність новий науково-дослідницький суб’єкт українського наукового середовища Підляшшя.

Товариство створено під час засновницьких зборів, що відбулися 17 серпня 2017 року в Більську на Підляшші. Виникла тоді організація, метою якої є дослідження історії та культури української громадськості Підляшшя, документування життя української громадськості регіону, популяризація знань про Підляшшя, навчально-освітня діяльність, організація наукового, громадського та культурного життя української громади, а також діяльність для збереження та розвитку української культури.

Ідея створення українського наукового закладу на Підляшші від багатьох років з’являлася серед лідерів місцевої української громади та осіб родом з Північного Підляшшя, які займалися наукою. Cильно прозвучала в 2017 р. під час відзначень 25-річчя Союзу українців Підляшшя, найстаршої і найважливішої організації української громадськості регіону. Саме ці відзначення показали, що існує вакуум у сфері системного вивчення не лише історії, культури і мови Підляшшя, але також недавньої історії українського пробудження на Північному Підляшші.

Весною та літом 2017 р. відбувалися численні зустрічі, проводились довгі розмови про характер, сфери діяльності та назву нової наукової установи. Засновницькі збори нової громадської організації скликано на 17 серпня 2017 року в Більську на Підляшші. Взяло в них участь 11 осіб, у цьому числі декілька з науковими ступенями. На зборах прийнято рішення про створення Товариства «Підляський науковий інститут», про схвалення статуту, про обрання голови Товариства, Управи та Ревізійної комісії. У склад Управи Товариства «Підляський науковий інститут» увійшли: д-р Григорій Купріянович (голова), Юрій Гаврилюк (заступник голови), Людмила Лабович (секретар), д-р Андрій Єкатеринчук (скарбник). У склад Ревізійної комісії увійшли: д-р Микола Рощенко, д-р Андрій Артем’юк, Єлизавета Томчук.

Процес реєстрації Товариства «Підляський науковий інститут» завершився щойно 22 лютого 2018 року.

28 грудня 2022 p. Рішенням рішенням Районного суду в Білостоці до Крайового судового реєстру вписано зміну назви та новий статут Підляського наукового інституту. Зараз офіційна назва організації звучить: Підляський науковий інститут (Podlaski Instytut Naukowy).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*