Роковини народження професора Михайла Лесіва

Роковини народження професора Михайла Лесіва

Другого дня Великодня, 3 травня, минуло 93 років від дня народження професора Михайла Лесіва, померлого в 2016 році мовознавця, україніста і славіста, історика культури і церкви, автора праць з українського та слов’янського мовознавства, діалектології, ономастики, історії і культури мови, фольклористики. У колі його зацікавлень були також українські говірки Підляшшя.

Професор народився 3 травня 1928 р. у селі Стара Гута (тепер у складі села Гончарівка Монастириського району Тернопільської області) в українсько-польській сім’ї. У 1946 р. переїхав з сім’єю на територію Польщі. Більшість свого життя провів у Люблині, де здобув філологічну освіту та від 1956 р. працював в Університеті ім. М. Кюрі-Склодовської, хоч Заклад української філології вдалося організувати щойно 1992 р. – проф. Лесів керував ним до виходу на пенсію у 1998 р. Помер 15 липня 2016 р. в Ольштині.

У своїх наукових публікаціях та періодичних виданнях професор багато уваги присвятив українським говіркам Підляшшя. Цінною працею, у якій детально описав підляські говірки, була монографія «Українські говірки у Польщі» (Варшава, 1997). Під його науковим керівництвом захищено багато магістерських та докторських дисертацій, із яких кілька десятків торкалося української мови на території над Бугом і Нарвою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*