«Українці на Підляшші. Історія – мова – культура»

«Українці на Підляшші. Історія – мова – культура»

Вийшла друком книжка «Українці на Підляшші. Історія – мова – культура».  Багато місця займають у ній статті осіб, які пов’язані з Підляським науковим інститутом.

Публікація була видана в 2021 році редакцією Українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою» з нагоди 30-ліття існування журналу, завдяки коштам наданим Посольством України в Республіці Польщі. Знайшлися в ній вибрані статті, які з 1991 року були друковані на сторінках часопису. Показують вони процес творення основ українського національного руху на Підляшші, починаючи з 1950-х років. Багато місця в книжці займають тексти, які показують українське відродження 1980-х років та інституціоналізацію українського життя регіону початку 1990-х років. На хвилі цих подій у 1991 році виник Український часопис Підляшшя «Над Бугом і Нарвою».

Редактором книжки та автором багатьох статей, які в ній знайшлися, є Юрій Гаврилюк, головний редактор «Над Бугом і Нарвою» та водночас заступник директора Підляського наукового інституту. Окрім того в публікації поміщено численні статті інших осіб, які пов’язані з Підляським науковим інститутом: д-ра Миколи Рощенка, науково-дослідного працівника та члена Наукової ради ПНІ, д-ра Григорія Купріяновича, директора ПНІ, Людмили Лабович, секретаря ПНІ та д-ра Андрія Артем’юка, члена Ревізійної комісії ПНІ.

Про книжку можна читати на сайті Українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою»:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*