Зустріч із лавреатами конкурсу «Пішемо по-свойому» у Білостоці

Зустріч із лавреатами конкурсу «Пішемо по-свойому» у Білостоці

Кілька десятків людей взяли участь у літературній зустрічі з лавреатами Підляського літературного конкурсу «Пішемо по-свойому» у Білостоці у четвер 7 березня 2024 р. Захід відбувся в Центрі православної культури в Білостоку.

Зустріч відкрив директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович, згодом член журі та куратор конкурсу Людмила Лабович нагадала принципи та хід конкурсу, метою якого було заохотити людей, які знають і використовують українські говірки Підляшшя для літературної творчості власною мовою.

Вже на початку зустрічі радний Соймику Підляського воєвідства та голова Братства Трьох Ієрархів Славомир Назарук вручив присутнім на зустірч лавреатам конкурсу подарунки від Самоуправи Підляського воєвідства. Передав також подарунки іншим лавреатам та учасникам конкурсу.

Відтак директор ПІН подарував нинішнім офіційним гостям – уповноваженому Підляського воєводи у справах національних та етнічних меншин Марку Масальському та радному Соймику Підляського воєвідства С. Назаруку нещодавно видану антологію україномовного письменства Підляшшя «Країна свойого слова». Отримали її також і інші учасники заходу.

Суть зустрічі полягала в презентації творів підляських авторів, які стали лавреатами конкурсу «Пішемо по-свойому». Зустріч повів, як і попередні, лавреат І місця в категорії «Проза» Юрій Плева, який представив постаті лавреатів. Лавреатка І місця в категорії «Драма» Олена Алексіюк з Дубна та лавреатка І місця в категорії «Проза» Леокадія Саєвич з Вітова прочитали уривки своїх творів та поділилися міркуваннями про літературну творчість рідною мовою. Фрагменти одного зі своїх творів зачитав також сам ведучий Ю. Плева.

Наприкінці заходу зі словом до присутніх звернувся уповноважений Підляського воєводи у справах національних та етнічних меншин М. Масальський. На завершення слова подяки до Центру православної кульутри в Білостоці, присутніх лавреатів та всіх учасників скерував директор ПНІ.

Організаторами зустрічі були: Підляський науковий інститут, Центр православної культури в Білостоку та Союз українців Підляшшя, а спонсорами: Фундація Аргелан – Громадсько відповідальні та Польська мережа магазинів «Аргелан». Конкурс «Пішемо по-свойому» відбувся у 2021-2023 рр. як одна із трьох дій публічного завдання «Промоція української мови та культури Підляшшя», що фінансувалося Національним інститутом свободи – Центром розвитку громадянського суспільства із коштів Урядової програми Фонд громадських ініціатив NOWEFIO на 2021-2030 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*