З’явився № 5/2021 «Над Бугом і Нарвою»

З’явився № 5/2021 «Над Бугом і Нарвою»

Вийшов друком п’ятий за 2021 рік номер Українського часопису Підляшшя «Над Бугом і Нарвою».

У двомісячнику можна прочитати про останні події в житті української громади на Підляшші, а також статті, присвячені культурним, громадським, історичним, літературним та фольклорним темам. Як у в попередніх числах знайшлися там статті осіб, пов’язаних з Підляським науковим інститутом. «Над Бугом і Нарвою» повідомляє також про останні заходи Інституту.

У п’ятому номері за 2021 рік Юрій Гаврилюк, головний редактор «Над Бугом і Нарвою» та заступник директора Підляського наукового інституту, пропонує м.інш. статті про філософію писання по-нашому, тобто підляською говіркою, а також про Підляшшя та сусідні регіони під час біженства. Окрім того в номері можна читати його літературний «Хронологіон».

Людмила Лабович, секретар Підляського наукового інституту, в циклу «Про нашу мову просту – непросту» аналізує підляські приказки, в яких з’являються назви підляських сіл. Окрім того авторка пропонує продовження фольклорних записів, присвячених смерті в традиційній культурі Підляшшя та пише про Денний будинок допомоги в Шостакові на фоні демографічної ситуації регіону.

У хроніці подій «З організованого життя над Бугом і Нарвою» можна прочитати про активність підляських організацій, у тому числі Підляського наукового інституту. Двомісячник повідомляє також про Холмські відзначення 155-ї річниці народження Михайла Грушевського, співорганізовані Інститутом.

«Над Бугом і Нарвою» можна купити в мережі KOLPORTER у Більському, Сім’ятицькому і Гайнівському повітах, а також у Білостоці. Окрім того часопис є доступний у Центрі православної культури в Білостоці. Існує можливість передплати. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*