5-та річниця смерті Богдана Мартинюка

5-та річниця смерті Богдана Мартинюка

22 вересня 2023 р. в варшавському митрополитальному соборі св. Марії Магдалини була відслужна урочиста панихида за бл. пам. Богдана Мартинюка у зв’язку з 5-тою річницею Його смерті. Богдан Мартинюк був видатним лікарем і відомим українським діячем, який проводив широку діяльність передусім щодо догляду за пам’ятками церковного мистецтва, а також його популяризації серед дітей та молоді. Протягом багатьох років він співпрацював з багатьма людьми з Підляшшя. Помер у 2018 році.

Панахиду за бл. пам. Богдана та його батьків совершив настоятель православної кафедральної парафії св. Марії Магдалини у Варшаві протопресвітер Анатолій Шидловський, який багато років був знайомий з Б. Мартинюком і співпрацював з ним. У своєму слові священик згадав покійного як видатного лікаря, відданого своїм пацієнтам, та особу заслужену для порятунку пам’яток церковного мистецтва. На панахиді зібралися у варшавському соборі друзі, знайомі та співпрацівники Покійного, які прибули з Варшави, Білостоку, Гайнівки та Люблина. На богослужінні був присутній м. ін. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович.

Після смерті Богдана Мартинюка значна частина його спадщини була передана до Підляського архіву, який діє у структурі Підляського наукового інституту. Створений у Підляському архіві особовий фонд Богдана Мартинюка надзвичайно різноманітний і включає листи, листівки, фотопластинки, слайди, фотографії, особисті документи, документацію пам’яток церковного мистецтва, записки, статті, нагороди і відзнаки. Як частину спадщини Б. Мартинюка до архіву також передано стенди виставок, організованих очолюваною ним Громадською комісією охорони пам’яток церковного мистецтва при Товаристві охорони пам’яток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*