Директор ПНІ виступив з лекцією у 85-ті роковини акції руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші в 1938 р.

Директор ПНІ виступив з лекцією у 85-ті роковини акції руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші в 1938 р.

У неділю 31 грудня 2023 р. директор Підляського наукового інституту д-р Григорій Купріянович виступив з лекцією «Акція руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші в 1938 р. – генезис, перебіг, наслідки». Лекція відбулася під час традиційної зустрічі при чаю після Літургії у парафіяльній церкві Православної Парафії свт. Петра (Могили) в Люблині.

У 2023 р. минуло 85 років від однієї з найтрагічніших подій в тисячолітній історії Православної Церкви та українсього етносу на Холмщині та Підляшші.  Під час лекції директор ПНІ історик д-р Г. Купріянович наблизив історичні обставини, хід та значення ревіндикаційно-полонізаційної акції, у рамках якої проведено руйнування православних храмів у 1938 р. Лекцію супроводжувала мультимедійна презентація. Під час лекції експонувалася також виставка «1938. Акція руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші».

Організаторами заходу були: Українське Товариство, Православна Парафія свт. Петра (Могили) в Люблині, Люблинський інститут православної культури. Була це вже тринадцята лекція з циклу українознавчих лекцій «Люблинські читання», які відбуваються з 2018 р.

Інформація у Фейсбуці на профілі Українського Товариства:

https://www.facebook.com/ukrtovarystvo/posts/pfbid0FFEk1Mh275WHvLJ7koRPBa8B9oXza4cXVM6mEYinaVpsNR3gAzNUFS3hVffVGHdpl

Про акцію руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші в 1938 р. можна прочитати на сайтах:

www.kholm1938.net

www.cerkiew1938.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*