У Дубичах Церковних відбулася літературна зустріч переможців конкурсу «Пішемо по-свойому»

У Дубичах Церковних відбулася літературна зустріч переможців конкурсу «Пішемо по-свойому»

У неділю 19 листопада 2023 р. в Ґмінному центрі культури, спорту і відпочинку в Дубичах Церковних відбулася чергова літературна зустріч переможців Підляського літературного конкурсу «Пішемо по-свойому», проводженого Підляським науковим інститутом у партнерстві з Союзом українців Підляшшя. Це була чергова нагода представити постаті та творчість нагороджених на конкурсі, а також поговорити на тему творення літератури різноманітними українськими говірками Підляшшя.

На зустрічі були присутні аж п’ятеро переможців конкурсу «Пішемо по-свойому». Були це творці, які пов’язані з Гайнівським повітом, а передусім з ґміною Дубичі Церковні. Це були: Христина Костевич – лавреатка ІІ місця в категорії «Публіцистика», Славомир Кулик – лавреат ІІІ місця в категорії «Поезія», Миколай Панфілюк – лавреат ІІІ місця в категорії «За етнографічними мотивами», Ніна Григорук – лавреатка ІІ місця в категорії «Спогади» та Леокадія Саєвич – лавреатка І місця в категорії «Проза».

Зустріч вів Юрій Плева, лавреат І місця в категорії «Проза» Підляського літературного конкурсу «Пішемо по-свойому»ю Після зустрічі в Гайнівці це була друга ведена ним презентація переможців конкурсу.  

Літературна зустріч пройшла у приємній атмосфері. Переможці розповіли про свою творчість. Окрім того кожен представив свій один твір або кілька із них.

Христина Костевич ділилася спогадами, пов’язаними з Дубичами Церковними, де вчила у місцевій школі. Вона прочитала присутнім свої рефлексії на тему говоріння «по-свойому», передані у публіцистичній формі. Це був твір «По-мойому», з яким вона зайняла друге місце. Славомир Кулик представив у своєму рідному селі вірші, писані як говіркою, так і польською мовою. З черги Ніна Григорук поділилася анегдотами, бо як говорила – любить писати тільки про веселі справи. Микола Панфілюк говорив про значення збереження рідної мови. Присутні в осередку культури могли також послухати одного з ліричних оповідань  Леокадії Саєвич, а також жартівливе оповідання ведучого Юрія Плеви з його книжки «Nasze seło, prawda i wydumane».

Зустріч була чудовим форумом обміну думками між запрошеними авторами та присутніми на зустрічі людьми. Велися розмови про мову, про необхідність її збереження та писання нею літературних творів. Одна з учасниць зустрічі похвалилася своїми віршами, писаними рідною мовою. Як говорила – це був її дебют, оскільки свої вірші читала вперше.

Літературна зустріч стала можливою завдяки зичливості та допомозі працівників Ґмінного центру культури, спорту і відпочинку в Дубичах Церковних. Це була важлива ініціатива, організована українським середовищем Підляшшя у співпраці з осередком культури в Дубичах Церковних, де до речі відбувається найбільша культурна подія українського середовища Підляшшя – літній фестиваль «На Івана, на Купала».

Раніше літературні зустрічі з переможцями Підляського літературного конкурсу «Пішемо по-свойому» відбулися у Більську, Люблині і Гайнівці. Чергова запланована 22 листопада 2023 р. у Вуорлі.

Організатором зустрічі в Дубичах Церковних був Підляський науковий інститут, партнером – Союз українців Підляшшя, а співорганізатором – Ґмінний центр культури, спорту і відпочинку в Дубичах Церковних.

********

Конкурс відбувся як одна із трьох дій публічного завдання «Промоція української мови та культури Підляшшя», що фінансується Національним інститутом свободи – Центром розвитку громадянського суспільства із коштів Урядової програми Фонд громадських ініціатив NOWEFIO на 2021-2030 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*